Barcelona arrin marrëveshje për Keirrison

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23072009

Mesazh 

Barcelona arrin marrëveshje për Keirrison


Barcelona ka arritur marrëveshje me ekipin brazilian Palmeiras për transferimin e sulmuesit 20-vjeçar Keirrison.
Derisa është në pritje të zyrtarizmit të transferimit të Zlatan Ibrahimovic, Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për angazhimin e sulmuesit Keirrison.

Sipas marrëveshjes, Barcelona do të paguajë 14 milionë euro për të marrë shërbimet e 20-vjeçarit, me opsion të paguajë edhe dy milionë në varësi të paraqitjeve të lojtarit me ekipin e parë.

Sulmuesi i ri pritet që sonte më vonë të arrijë në Barcelona dhe t’i tejkalojë testet mjekësore, pas të cilave do të nënshkruajë marrëveshje pesëvjeçare.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi