Formacioni i javës së 37-të në Serie A

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

03082009

Mesazh 

Formacioni i javës së 37-të në Serie A
Kampioni Inter është mposhtur në udhëtim nga Cagliari. Milani ka pësuar humbje në ndeshjen derbi në San Siro nga Roma. Juventusi e ka shënuar fitoren e parë pas shumë javësh kundër Sienas për t’u barazuar me pikë me Milanin. Ndërsa Fiorentina ka barazuar kundër Lecces dhe sezonin e ardhshëm do të luajë në Ligën e Kampionëve.

Më të mirët e javës së 37-të në Serie A (4-3-1-2):

Portier: Sebastien Frey (Fiorentina)

Mbrojtës: Francesco Pisano (Cagliari), Mario Yepes (Chievo), Philippe Mexes (Roma), John Arne Riise (Roma

Mesfushorë: Andrea Cossu (Cagliari), Claudio Marchisio (Juventus), Këadëo Asamoah (Udinese)

Sulmues: Alessandro Del Piero (Juventus), Gianvito Plasmati (Atalanta), Diego Milito (Genoa)
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi