Barcelona do t’i ofrojë Messit marrëveshje të re

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

04082009

Mesazh 

Barcelona do t’i ofrojë Messit marrëveshje të re
Barcelona është duke punuar në vazhdimin e marrëveshjes me sulmuesin argjentinas Lionel Messi, shkruajnë mediat spanjolle.

Sipas El Mundo Deportivo, Barcelona do t’i ofrojë 22-vjeçarit 9.5 milionë euro në vit, në përpjekje për të siguruar të ardhmen e tij në klub për një kohë të gjatë.

Barcelona po ashtu dëshiron të rrisë edhe klauzulën për blerjen e Messi në marrëveshjen e re, e cila tash sillet nga 150 deri në 300 milionë euro.

Sipas marrëveshjes së re, Messi pritet të tejkalojë shumën të cilën e fiton Zlatan Ibrahimovic, si lojtari më i paguar në Camp Nou.

Argjentinasi ka kaluar të gjithë karrierën në Barcelona, duke qenë edhe produkt i sistemit të të rinjve të klubit. Ai e bëri debutimin e tij në vitin 2004 në moshën 17 vjeçare, dhe që atëherë ka shënuar 54 gola në 109 paraqitje në Ligë.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi