Barcelona interesohet për Vincent Kompany

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

06082009

Mesazh 

Barcelona interesohet për Vincent Kompany
Kampioni i Evropës, Barcelona, është duke menduar të bëjë ofertë për mbrojtësin e Manchester Cityt, Vincent Kompany.

Sipas Daily Mail, klubi spanjoll është duke kërkuar edhe dy ose tre lojtarë para fillimit të sezonit të ri, dhe kanë identifikuar Kompany, krahas lojtarit të Manchester United, Jonny Evans dhe atij të Sao Paulo, Miranda, si tre kandidatë të mundshëm për transferim.

Barcelona po ashtu ka treguar interesim edhe për mbrojtësin e Shakhtar Donetsk, Dmytro Chygrynskiy, si dhe bashkëlojtarin e Evans, Nemanja Vidic, por është refuzuar në dy rastet fundit.

Klubi spanjoll është duke kërkuar edhe një mesfushor, që do të mbulonte Yaya Toure dhe Seydou Keita, të cilët do të mungojnë në mungojnë një pjesë të sezonit për shkak të Kupës Afrikane.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi