Streetball Kosova kthehet me 5 fitore nga Praga

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

06082009

Mesazh 

Streetball Kosova kthehet me 5 fitore nga Praga
Ekipi i Streeball Kosova është rikthyer me pesë fitore të shënuara dhe vetëm dy humbje nga manifestimi tradicional “Prague international Streetball Cup”, që u zhvillua gjatë vikendit në kryeqytetin Çek.

Basketbollistët kosovar, të udhëhequr nga Florian Miftari, janë përballur me ekipe nga vende të ndryshme të Evropës, si Çekia, Sllovakia, Polonia, Hungaria, Rumunia, Letonia dhe kanë arritur një sukses të papritur duke mposhtur të gjitha ekipet e huaja në këtë organizim.

“Ishte një organizim i mrekullueshëm i Streetball-it në Pragë, me ekipe shumë të forta në garë për vendin e parë. Ne arritëm sukses të madh edhe pse fati nuk ishte në anën tonë sa i përket shortit dhe lëndimit që pësoi lojtari ynë Arsim Svirca mu në lojën e parë”, ka thënë Miftari për mediat kosovare pas arritjes në Prishtinë.
avatar
Haris
Anetare 10 %
Anetare 10 %

Numri i postimeve : 64
Registration date : 12/07/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi