Anulohen koncertet për Jackson

Shko poshtë

Anulohen koncertet për Jackson

Mesazh nga floroS prej Wed Aug 12, 2009 2:07 pm


Janë anuluar dy koncertet e planifikuara të mbaheshin në Londër për ta festuar ditëlindjen e 51-të të legjendës së ndjerë të muzikës botërore, Michael Jackson.

Vëllezërit e Mbretit të muzikës pop, Jermaine, Jackie, Tito dhe Marlon Jackson, kishin vendosur ta nderonin ikonën e muzikës (i cili vdiq më 25 qershor) me dy koncerte në O2 Arena, me ç’rast koncerti i parë do të mbahej më 29 gusht, në ditëlindjen e këngëtarit.

Shefat e kompanisë AEG Live, të cilët ishin prapa 50 koncerteve të planifikuara për rikthimin e Michael Jackson, ishin organizatorët e këtyre dy koncerteve, mirëpo sipas “The London Paper”, ata nuk kanë arritur të sigurojnë shumë emra të mëdhenj për këto dy koncerte, dhe kjo është arsyeja e anulimit të tyre.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi