KOKSH, asambleja e kontestuar zgjedh president Ademin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

KOKSH, asambleja e kontestuar zgjedh president Ademin


Asambleja e jashtezakonshme e nderrmarre nga disa federata sportive, ka nxjerre Esat Ademin si presidentin e ri te Komitetit Olimpik Kombetar Shqiptar, nje zgjedhje kjo qe rrezikon te marre pergjigje negative nga nderkombetaret.
Pas distancimit te Fidel Yllit nga kjo levizje, kandidati i vetem ne kete asamble ishte Ademi nderkohe qe ne salle u propozua per kandidat edhe presidenti i Federates se Shahut, Rezart Taci. Nga 51 votues, Esat Ademi mori 41 vota kundrejt 6 te Tacit dhe 4 votave te pavlefshme.

Pervec mungeses se 8 federatave, ne kete asamble te jashtezakonshme nuk ishin prezente drejtuesit e KOKSH-it aktual dhe komitetit ekzekutiv te tij, qe sipas statutit duhet te organizonin zgjedhjet.

Edhe pse rrezikon te mos njihet nga Komiteti Olimpik Nderkombetar, kjo zgjedhje duket se ka gjetur mbeshtetje nga Ministria e Sporteve, perfaqesuesit e te ciles kane asistuar ne asamble.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi