Çmime më të lira të Playstation 3

Shko poshtë

Çmime më të lira të Playstation 3

Mesazh nga floroS prej Sat Aug 22, 2009 12:01 pm


Pak kohë para fillimit të panairit më të madh evropian të lojërave kompjuterike "Gamecom" kompania japoneze "Sony" ka paralajmëruar versionin më të vogël të Playstation 3, e me këtë edhe zbritjen e çmimit.

Në këtë mënyrë kjo kompani dëshiron të forcojë pozitën e vet në tregun e video-lojërave.

Në këtë sektor që një kohë të gjatë është supozuar për këtë hap. Pasojat e krizës ekonomike botërore po i ndjen edhe industria e video-lojërave.

Nga shoqata gjermane e shitësve të lojërave kompjuterike presin rritje të shitjes për një për qind dhe shumë të përgjithshme prej 2.7 miliardë eurosh.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi