Lojtarët e Realit agjërojnë, të Barcelonës jo

Shko poshtë

Lojtarët e Realit agjërojnë, të Barcelonës jo

Mesazh nga floroS prej Sat Aug 22, 2009 12:04 pm


Muaji i Ramazanit ka prekur edhe Real Madridin, me tre yjet myslimanë, Lassana Diarra, Mahamadou Diarra dhe Karim Benzema, të cilët tashmë kanë filluar agjërimin gjatë këtij muaji të shenjtë të besimit islam, shkruajnë mediat spanjolle.

Sipas gazetës AS, mjekët e klubit kanë dizajnuar një program të veçantë për të mbajtur të hidratuar lojtarët, pasi stërvitjet në këtë verë të nxehtë pa qenë në gjendje të konsumojnë lëngje mund të çojë në molisje dhe lëndime serioze.

Për fat, muaji i ramazanit nuk do të ketë shumë ndikim në ndeshjet e Real Madridit, pasi këtë muaj klubi mbretëror ka vetëm tre ndeshje në orar në kuadër të La Liga, kundër Deportivo, Espanyol dhe Xerez.

Dy futbollistët francez Lassana Diarra dhe Karim Benzema po ashtu do të jenë pjesë edhe e dy ndeshjeve me kombëtaren e Francës, ndaj Rumanisë dhe Serbisë në muajin e ardhshëm.

Në anën tjetër, siç raporton Sport, treshja e Barcelonës të cilët i takojnë besimit islam, Eric Abidal, Seydou Keita dhe Yaya Toure, kanë hequr dorë nga agjërimi për hir të zotimeve të tyre profesionale me klubin.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi