Facebook së shpejti me fytyrë të re

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Facebook së shpejti me fytyrë të re

Facebook para disa ditësh ka filluar testimin e versionit më të lehtë të tij të dedikuar për përdoruesit të cilët kanë lidhje më të ngadalshme në internet. Versioni më i lehtë i Facebook, e emëruar Facebook Lite, aktualisht është duke u testuar në Indi.

Facebook Lite paraqet versionin e Facebookut nga i cili janë larguar detaje të shumta grafike e si rezultat i kësaj shumë aplikacione lexohen shumë më shpejt sesa në atë standard.

"Facebook Lite është version më i thjeshtë dhe më shpejt i lexueshëm i cili u mundëson përdoruesve të lënë komente, të pranojnë kërkesa për miqësi, të shkruajnë nëpër muret e tjerëve dhe të shohin fotografitë, statuset dhe vërejtjet", është njoftuar nga Facebook.

"Aktualisht jemi duke e testuar Facebook Lite në vendet në të cilat një numër i madh i përdoruesve vijnë për herë të parë dhe kërkojnë përvojë më të lehtë me këtë", theksohet në deklaratën e këtij rrjeti të popullarizuar online.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi