Skica e parë e konkurrentit të BMW 1 nga Lexus

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Skica e parë e konkurrentit të BMW 1 nga Lexus

Mu edhe siç është pritur, Lexus një muaj para hapjes zyrtare të panairit të automjeteve në Frankfurt ka shfaqur skicën të parë të konkurrentit të vet në klasën kompakte.

Edhe pse në Frankfurt do të paraqitet mostra konceptuale, Lexus ka premtuar se versionin përfundimtar të modelit i cili në treg do të përballet me serinë 1 të BMW-së, Audi A3 dhe Volvon C30 do ta paraqes qysh në vitin e ardhshëm.

Raporti i mangët për media të cilin kompania japoneze e ka lëshuar së bashku me skicën nuk lënë të kuptojnë asnjë lloj detaji teknik, veç që thotë se “koncepti do të demonstrojë një përzierje të inovacioneve teknike dhe një dizajn revolucionar i cili do të rris nivelin në segmentin e automjeteve kompakte”.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi