Apple ofron garanci për sigurinë e iPhone e iPod

Shko poshtë

22082009

Mesazh 

Apple ofron garanci për sigurinë e iPhone e iPod

Gjiganti teknologjik amerikan Apple i ka ofruar Bashkimit Evropian sigurime se rastet e mëhershme të shpërthimeve të pajisjeve iPhone e iPod janë vetëm “raste të izoluara”, ka njoftuar Komisioni Evropian.

Brukseli gjatë javës së kaluar ka kërkuar sqarim nga kompania Apple të këtij fenomeni, pasi që një tinejxher francez ka pohuar se iPhone i është bërë copë e grimë para syve, derisa në Britani është paraqitur një rast i shpërthimit të playerit muzikor iPod.

"Apple na është lajmëruar në mëngjes. Ata vlerësojnë se këto janë raste të izoluara, e jo një problem i përgjithshëm", ka deklaruar zëdhënësja e KE-së Helen Kearns të martën.

Ajo ka shtuar se kompania do të bëj edhe disa teste shtesë dhe të mbledhë edhe më shumë informata. Ndërkohë, Komisioni ka kërkuar nga 27 vendet anëtarë të Unionit që t’i dorëzojnë informata në rast se këso lloj ngjarjesh përsëriten.

Mediat amerikane gjatë muajit të kaluar kanë raportuar për një “numër alarmant” të playerëve muzikor të cilët papritmas janë ndezur dhe djegur, me ç’rast janë shkaktuar lëndime dhe dëme materiale.

Ekspertët besojnë se shkak i këtij problemi është nxehja e tepërt e baterive litium-jon.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi