“Dua Adebajorin dhe Aleksin, përndryshe largohem!”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

“Dua Adebajorin dhe Aleksin, përndryshe largohem!”
Karlo Ançeloti i ka kërkuar Milanit dy lojtarë për sezonin që vjen, ndryshe do të largohet. Ka qenë ky ultimatumi që trajneri i ka lëshuar drejtuesve të Milanit për sezonin e ardhshëm. Këtë lajm e zbulon e përditshmja angleze “Mirror”, sipas së cilës tekniku emilian u ka kërkuar drejtuesve kuqezi blerjen e Emanuel Adebajorit nga Arsenali dhe mbrojtësit Aleks nga Çelsi. Pra, me pak fjalë, një përforcim me peshë për sulmin e një për mbrojtjen. E përditshmja britanike vazhdon të komentojë se në rast se kushtet e Karlo Ançelotit nuk zbatohen nga Galiani, në mënyrë që trajneri të ndërtojë një skuadër kompetitive, “Karleto” mund të largohet drejt Realit të Madridit, ku e presin krahëhapur, tek të cilët do të gjejë presidentin që aq shumë po këmbëngul për të, Florentino Perezin, pse jo edhe Rikardo Kakanë e Kristiano Ronaldon.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi