Gjykatësi sportiv konfirmon skualifikimin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

Gjykatësi sportiv konfirmon skualifikimin
Trupi i Gjykatës Federale ka hedhur poshtë ankimimin e paraqitur nga Roma kundër skualifikimit për 2 javë që i është dhënë Daniele De Rosit. Mesfushori i Italisë dhe i skuadrës verdhekuqe ishte ndëshkuar me karton të kuq gjatë ndeshjes së kampionatit Roma-Udineze, që u luajt 8 marsin e kaluar. Kështu, pasi nuk luajti një javë më parë përballë Sampdorias, sot do të vuajë ndeshjen e dytë të dënimit, gjatë supersfidës që skuadra e tij do të luajë përballë Juventusit në stadiumin “Olimpiko”. Më tej, me shumë mundësi, lojtari do të ketë rastin t’i rikthehet fushës së lojës përmes aktivizimit në radhët e përfaqësueses italiane.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi