“Stadiumi i ri, pas 26 muajsh”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

21032009

Mesazh 

“Stadiumi i ri, pas 26 muajsh”
Stadiumi i ri i Juventusit do të jetë gati pas 26 muajsh. Këtë e ka zyrtarizuar administratori i deleguar i Juventusit, Zhan Klod Blank. “Në maj do të përfundojnë punimet për shkatërrimin e ‘Delle Alpit’ të vjetër, – ka shpjeguar Blank, – dhe në qershor do të fillojnë punimet për ndërtimin e stadiumit të ri. Do të jetë një impiant me mbi 40 mijë vende dhe spektatori më i afërt do të gjendet të paktën tetë metra larg fushës. Kjo është një gjë shumë e rëndësishme, sepse në stadiumin e vjetër tifozi më i afërt qëndronte 27 metra larg fushës. Por që nga 2011-2012, 27 metrat do të përfaqësojnë pikën më të largët, nga ku spektatorët mund të ndjekin ndeshjet. Besoj se gjithçka do të jetë perfekte kur të përfundojë”, ka deklaruar Zhan Klod Blank.
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi