Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Shko poshtë

Përdoruesit e Linuxit e duan shërbimin Google

Mesazh nga floroS prej Sun Aug 23, 2009 10:57 am


Pothuajse 95% e përdoruesve të sistemit operativ Linux si shërbim për kërkim të internetit përdorin Google, derisa atë Bing e kanë zgjedhur më pak se një për qind e përdoruesve.

Sipas të dhënave të rrjetit të internetit për marketing Chitika, përdoruesit e Linuxit në masë jashtëzakonisht të madhe përdorin Google si makinë kërkimi.

Përkundër brengosjes për shkak të politikës së Google në lidhje me privacinë e të dhënave dhe relevancës çdo ditë e më të madhe të makinës Bing nga Microsoft, Google ka bërë për veti 94.61% të përdoruesve të Linux.

Edhe pse Google është edhe ashtu është shërbimi udhëheqës për kërkime, është interesante se si përdoruesit e Linuxit, të cilët ndryshojnë bëjnë be në mundësinë e zgjidhjeve, janë koncentruar pothuajse tërësisht në një makinë të vetme kërkimi.

Chitika ka analizuar të dhënat nga 163 milionë kërkime në tërë rrjetin e saj të reklamimit nga 10 korriku deri më 16 gusht të këtij viti.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi