Mainc gjunjezon Bajern Mynih

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23082009

Mesazh 

Mainc gjunjezon Bajern Mynih


Bajerni i Mynihut vazhdon te mos fitoje ne Bundeslige. Pas 2 barazimeve te para, ne javen e trete bavarezet jane mundur 2-1 nga Mainc, duke bere nje start jo shume te mire nen drejtimin e holandezit Van Gal.
Lojtaret qe vlejne miliona euro nuk kane mundur te bejne asgje perballe modesteve te Mainc qe shenuan dy here me Ivanshitz dhe Banke ne pjesen e pare.

Me rifillimin e te dytes Bajerni rigjen veten pas autogolit te Noveski. Por ne 45 minutat e mbetuar rezultati nuk ndryshoi megjithe perpjekjet e bavarezeve, te cilet pas tre javeve te para kane marre vetem 2 pike.

Ne ndeshjet e tjera, Shtutgart ka barazuar 1-1 me Dortmudnin, Bajer Leverkusen ka shkaterruare 5-0 Frajburgun ndersa hanoveri ka fituar 2-0 me Nurnbergun.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi