Nis me barazim Seria A

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23082009

Mesazh 

Nis me barazim Seria A


Mbyllet ne barazim 1-1 ndeshja e pare sezonit 2009-2010 te Serise A, Bolonja-Fiorentina.

Nga nje gol per secilen pjese loje ka mjaftuar per te mbyllur 90 minutshin e pare te kampionatit italian per kete sezon. Keshtu ishin vendasit ata qe shenuan te parem me ane te Osvaldos ne minuten e 24 te pjeses se pare. Fiorentina kunderpergjigjet vetem ne 45 minutat e dyte duke barazuar me ane te rumunit Adrian Mut une minuten e 64 te ndeshjes.

Java e pare e Serise A do te vazhdoje ne mbremje me ndeshjen Siena-Milan ne oren 20:45 per t’u mbyllur me takimet e dites se neserme, Inter-Bari ne oren 18:00 dhe ne 20:45 Juventus-Kievo, Xhenoa-Roma, Lacio-Atalanta, Udineze-Parma, Livorno-Kaljari, Palermo-Napoli dhe Katania-Sampdoria.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi