Tenis, perballje mes kater me te mireve te botes

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

23082009

Mesazh 

Tenis, perballje mes kater me te mireve te botes


Kater tenistet me te mire te botes, Rafael Nadal, Novak Xhokovic, Endi Merrej dhe Roxher Federer do te perballen me njeri-tjetrin per nje vend per ne finalen e Turneut Masters te Sinsinatit.
Spanjolli Nadal mundi ne ndeshjen e tij cekun Berdic duke shfaqur shenja te nje permiresimi te metejshem.

Spanjolli e fitoi kete ndeshje ne 2 sete 6-4;7-5 dhe ne fund u shpreh mjaft i kenaqur.

Ne gjysmefinale Nadal do ndeshet me Novak Xhokovic, perballja e 19-te mes ketyre dy tenisteve.

Serbi fitoi ndeshjen e tij cerekfinale kunder francezit Zhil Simon me rezultatin 2-0 (6-4; 7-5).

Fitore te lehte arriti edhe Roxher Federer. Numri 1 i botes ne cerekfinale u perball me australianin Lejton Hjuit ne 2 sete.

Zvicerani ishte ne nje forme shume te mire dhe ne asnje rast nuk e vuri ne dyshim fitoren e tij. Federer e fitoi ndeshjen ne dy sete 6-3; 6-4 dhe tashme ne gjysmefinale e pret britaniku Endi Merrej qe i ka shkaktuar jo pak probleme.

Britaniku ishte ai qe vuajti me shume ne ndeshjet cerekfinale te Turneut te Sinsinatit, pasi mundi francezin Zhylien Beneto’ me rezultatin 2-1.

Starti ishte i dobet per Merrej qe humbi setin e pare 6-4, nderkohe qe edhe ne fillimin e setit te dyte u gjend ne disavantazhin 2-0.

Por pas ketij momenti, 22 vjecari e rriti nivelin e lojes se tij dhe arriti te fitoje kete fraksion te lojes 6-3 dhe setin final 6-1.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi