Adebayor: Do të përfundojmë mbi United

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24082009

Mesazh 

Adebayor: Do të përfundojmë mbi United


Sulmuesi Manchester City, Emmanuel Adebayor, ka një mesazh të qartë për Sir Alex Ferguson: “Do të përfundojmë mbi Manchester United këtë sezon”.
“Qëllimi nuk është të jemi një klub më i madh se Manchester United, por më i madh se çdo tjetër. Ne dëshirojmë të dominojmë edhe në Angli edhe në Evropë, andaj kjo nuk do të thotë të jemi më të mirë se Chelsea ose United, por më të mirë se Madrid dhe Milan po ashtu”, ka thënë Adebayor.

“Nuk mendoj se do të zgjasë shumë që të jemi ekipi kryesor në Manchester. Njerëzit flasin se kjo mund të ndodhë për një vit, por unë besoj se kjo mund të ndodh këtë sezon. Me ekipin që kemi, nuk shoh arsye se nuk mund t’ia dalim këtë vit”, ka shtuar ish-sulmuesi i Arsenalit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi