Eto'o nuk e di arsyen e largimit nga Barcelona

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24082009

Mesazh 

Eto'o nuk e di arsyen e largimit nga Barcelona


Sulmuesi i ri i Interit, Samuel Eto'o, thotë se trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, kurrë nuk i ka treguar atij se pse e ka shitur.
Kamerunasi u transferua te Interi si pjesë e marrëveshjes së shkëmbimit që dërgoi në kahe të kundër sulmuesin Zlatan Ibrahimovic, edhe pse ai kishte shënuar 30 gola për Barcelonën në sezonin e fundit.

“Pritja të më thuhej se cila ishte arsyeja që ata dëshironin që unë të largohesha, por nuk kisha përgjigje. Kurrë nuk kam marrë përgjigje dhe nuk pres. Për mua, ka përfunduar”, ka thënë Eto’o.

Interi së fundi arriti vetëm një barazim 1-1 në ndeshjen e parë të sezonit të ri në Serie A përballë ekipit të porsapromovuar në ligën e parë italiane, derisa Barcelona mbrëmë fitoi edhe titullin e parë në sezonin e ri, Superkupën e Spanjës.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi