Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje

Shko poshtë

Kafeja e tepruar shkakton kokëdhembje

Mesazh nga citti_barca prej Mon Aug 24, 2009 2:26 pmPersonat të cilët çdo ditë konsumojnë sasi të mëdha të kofeinës, veçanërisht nga kafeja, kanë rrezik më të madh për të vuajtur nga kokëdhembja e kohëpaskohshme.
Te ky përfundimi është arritur pas një studimi në të cilin kanë marrë pjesë 50 mijë njerëz, dhe është vërejtur se pirësit e tepërt të kafesë vuajnë më shpesh krahasuar me ata që e konsumojnë atë më me kontroll.

Edhe pse shkaktari i dhembjes së kokës nuk është i qartë, autorët e studimit i këshillojnë personat që preken nga kjo, të ulin sasinë e kofeinës ditore të konsumuar.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi