City dhe Everton arrijnë marrëveshje për Lescott

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24082009

Mesazh 

City dhe Everton arrijnë marrëveshje për Lescott


Manchester City ka zbuluar me anë të një deklarate në faqen zyrtare të klubit, se ka arritur marrëveshje me Evertonin, për të transferuar mbrojtësin anglez, Joleon Lescott.
Evertoni më herët i ka refuzuar dy oferta të Cityt, por jo edhe të tretën, e cila thuhet se kap vlerën e 24 milionë funteve.

“City mund të konfirmojë se ka arritur marrëveshje me Evertonin për të transferuar Joleon Lescott. Lëvizja do të bëhet pasi të arrihet marrëveshje për kushtet personale me lojtarin dhe pas kalimit të testeve mjekësore”, thuhet në deklaratën e klubit.

Lojtari sot pritet t’i kalojë testet mjekësore dhe të nënshkruajë kontratë me qytetarët.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi