Disa pyetje ma shume logjike se sa matematikor:

Shko poshtë

Disa pyetje ma shume logjike se sa matematikor:

Mesazh nga floroS prej Sat Sep 26, 2009 12:50 am

Pytje Nr. 1:
Sa ditelindje i ka nje njeri normal, nese eshte 58 vjeqar?

--------

Pytje Nr. 2:
Disa muaj kane 31 dite, tjert vetem 30. Sa i kane 28 dite?

--------

Pytje Nr. 3:
Nje farmer i ka 17 dele. Krejt cofin, deri ne 9. Sa jesin?

--------

Pytje Nr. 4:
A eshte e mundur qe nje burr ne ameriken latine te martoj motren e vejushkes vete?

--------

Pytje Nr. 5:
Nje aeroplan rrxohet nermejt UdSSR dhe Hungaris. Ku varrosen mbijetuarit?

--------

Pytje Nr. 6:
3 maca hajn 3 mije(=shtaza jo nr) ne 3 minuta. 100 maca hajn 100 mije ne sa minuta?

--------

Pytje Nr. 7:
A merr nje rrojtar i nates, nese vdek diten, pension?

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi