Twitter vlen një miliard dollarë

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Twitter vlen një miliard dollarë


Popullariteti në rritje i shërbimit për mikro-blogje dhe rrjetit shoqëror Twitter siç edhe është pritur po tërheqë vëmendjen e investitorëve të ndryshëm, e siç raporton gazeta e njohur amerikane “Wall Street Journal”, shërbimi faktikisht është duke arritur të kryej një punë të madhe.

Twitter është në përfundim e sipër të marrëveshjes me të cilën nga një grup investitorësh do të pranoj një “injeksion” financiar prej 100 milionë dollarësh, derisa vlera e përgjithshme e kompanisë thuhet të jetë rreth një miliard dollarë.

Grupin e investitorëve të cilët kanë vendosur të investojnë në Twitter e udhëheq fondi financiar “T. Rowe Price”. Ky injeksion financiar definitivisht i hap mundësi shtesë shërbimit Twitter.

www.twitter.com
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi