Seria A Preview: AC Milan - Bari

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Seria A Preview: AC Milan - Bari
Ushtria duhet të marrë tri pikë të marrë sezonin e tyre të kthehet në rrugën e duhur kundër southerners.


Tre Pikat Vital Për Milan

Robert Louis Stevenson do të jetë krenar e Jekyll dhe Hyde shfaqjet e lojtarëve Rossoneri deri tani kete sezon. AC Milan ka qenë disi në gjendje të rrëzohej në thellësitë e një humbje 4-0 ndeshje, atëherë gjej një shfaqje të mirë për të rrahur Olympique Marseille në Champions League, para se të humbur kundër Udinese në midweek.

Tifozët janë duke u bërë të frustruar me ekipin dhe trainerin e tyre fillestar, Leonardo, i cili ka ende për të treguar se ai është deri në detyrën e një udhëzues të ekipeve më të famshme në botë ndonjë prej argjendi këtë sezon. Verës Klaas-Jan Huntelaar nënshkrimit ka dështuar të gjejë neto për Milan ende, ndërsa Aleksandre Pato ka qenë zhgënjyes që shënoi një mbajtëse kundër Siena.

Mungesa e ritmit në ekip është një problem që duhet të adresohen nga Leonardo, dhe Ignazio ulet është një opsion që nuk është testuar në gjatësi deri tani. Ronaldinjo është një tjetër enigmë, duke treguar kundër Sienës dhe Udinese se ai ende ka trurin për të luajtur në një nivel të lartë. Megjithatë, disa shfaqje shambolic në ndeshjet e tjera kanë sugjeruar se ai mund të jetë shumë i një rrezik, dhe Korintasve njoftohet se janë në kërkim të nënshkruajnë 'Ronnie në janar.

AC Milan ka një rekord të mirë kundër Barit, që shënoi 12 gola kundër Galletti në katër takimet e fundit e tyre, edhe pse më të fundit të këtyre takimeve ka qenë në mars 2001. Historikisht, Rossoneri kanë qenë dominuese në San Siro, duke fituar 23 e 28 takimeve të tyre, dhe një tjetër fitore është një domosdoshmëri në natën e diel.

Kthehuni në San Siro

Bari kanë bërë tashmë udhëtim në San Siro një herë këtë sezon, rritet një pikë shumë të respektuar në një barazim 1-1 me Inter. Që nga ajo kohë ata kanë marrë një fillim të mbarë të ngurta të jetës në Serie A, duke luajtur nga dy barazimeve të mëtejshme dhe dajak Atalanta para succumbing të disfatës së tyre të parë të mërkurën e kaluar.

Pavarësisht nga kjo, Giampiero Ventura do të jetë mjaft i kënaqur me fixtures hapjes së Galletti pak. Anën jugore të ulen në vendin e 12-ta në tabelë, që ata do të shpresojnë për të përmirësuar me ndeshjeve të ardhshme kundër Katanias dhe i pëlqen të Chievo Verona.

Megjithatë, ata së pari duhet të përballen me një anë Milan që ka luftuar në javët e fundit. Ventura do të marrë zemër nga ana e punën e tij kundër Nerazzurri, dhe me siguri do të ketë shikuar në efektivitetin e taktikat e mbytje Livorno se ata vijnë pa larg me një barazim 0-0 kundër Diavoli.

Lojë lëng Bari e kaluar do t'i jap besimin për të sulmuar Milan, veçanërisht poshtë flanks, por ata duhet shmangur dhënies pret shumë respekt. Ndërsa ata nuk mund të ketë filluar mirë sezonin, Rossoneri ende kanë cilësi brenda skuadrës së tyre dhe ata do të shkojnë të gjitha jashtë për të fitojë në natën e diel.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi