Forlan vazhdon marrëveshjen me Atleticon

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Forlan vazhdon marrëveshjen me Atleticon


Sulmuesi uruguaian, Diego Forlan, ka nënshkruar marrëveshje të re me Atletico Madridin, sipas të cilët do të mbetet në klub edhe në katër vitet e ardhshme.

Forlan tashmë një kohë të gjatë ishte në negociata me drejtuesit e Atletico Madrid dhe sipas mediave spajolle ai ka nënshkruar marrëveshjen e re, e cila do ta mbajë atë në Vicente Calderon deri në vitin 2013.

Uruguaiani arriti në Atletico në vitin 2007 nga radhët e Villarrealit, gjatë një transferimi të vlefshëm 21 milionë euro.

Sulmuesi sezonin e kaluar shkëlqeu duke shpënuar 32 gola në 33 ndeshje në La Liga, duke u shpallur edhe shënuesi më i mirë në kampionatin spanjoll, si edhe duke fituar Këpucën e Artë si golashënuesi më i mirë në Evropë.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi