Prishtina-Vëllaznimi derbi i xhiros së nëntë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Prishtina-Vëllaznimi derbi i xhiros së nëntë


Këtë fundjave zhvillohet xhiroja e nëntë në Raiffeisen Superligën e Kosovës në futboll, me ç’rast të shtunën në Prizren do të zhvillohet ndeshja e parë, ndërmjet Lirisë dhe KEK-ut, ndërsa takimet tjera do të zhvillohen të dielën.

Ndeshja kryesore e kësaj jave është dueli i rivalëve të vjetër, Prishtinës dhe Vëllaznimit, të cilët nuk e kanë filluar siç duhet këtë sezon.

Një tjetër derbi është ai ndërmjet skuadrave që prijën në tabelë, Trepçës dhe Flamurtarit. Me fitore Trepça do të merrte primatin, ndërkohë që Flamurtari mund të kënaqet edhe me barazim në krye të tabelës.

Ndeshjet e javës së nëntë në Raiffeisen Superliga:

E shtunë
Liria – KEK-u

E diel
Prishtina – Vëllaznimi
Hysi – Drenica
Gjilani – Besa
Trepça – Flamurtari
Kosova (V) – Ferizaj
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi