Pagliuca: Ranieri po bën punë të mirë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

26092009

Mesazh 

Pagliuca: Ranieri po bën punë të mirë


Portieri i dikurshëm i Interit dhe Bolognas, Gianluca Pagliuca, e ka lëvduar trajnerin e Romës, Claudio Ranieri, duke thënë se ka bërë një punë të mirë me Giallorossët duke i kthyer në binarë.

“Ranieri nuk është si Spalletti. Ai implementon një tip më statik futbolli, ku lojtarët vrapojnë më pak, por mbulojnë sipërfaqe më të madhe të fushës”.

“Puna deritanishme e Ranierit ka qenë pozitive. Nuk është lehtë të fitosh ndeshjet kundër Sienas, e sidomos kundër Fiorentinas”.

“Edhe barazimi i të mërkurës kundër Palermos në një fushë mjaft të vështirë ishte po ashtu i rëndësishëm”, ka thënë Pagliuca për Radio Incontro.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi