Ibrahimovic vazhdon të shënojë, Barcelona të fitojë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Ibrahimovic vazhdon të shënojë, Barcelona të fitojë


Zlatan Ibrahimovic është futur në lojë si zëvendësues që në pjesën e parë të takimit, duke shënuar shumë shpejt më pas për të ndihmuar Barcelonën të shënojë fitore 2-0 në fushë të Malagas.

Ibrahimovic zëvendësoi Thierry Henryn pas gati gjysmë ore lojë (29’), dhe shënoi pas dhjetë minutash nga aktivizimi i tij. Kjo është ndeshja e pestë radhazi që suedezi shënon për Barcelonën, praktikisht në çdo ndeshje në La Liga.

Blaugranët shënuan edhe një gol tjetër në pjesën e dytë, kësaj here me anë të mbrojtësit Gerard Pique, në minutën e 58-të të ndeshjes.

Fitorja e barazon Barcelonën me Real Madridin sa i takon pikëve, që të dyja nga 15 pikë, por klubi mbretëror kryeson në tabelës falë diferencës më të mirë të golave.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi