Clirohet Kaka: vjen goli i pare me Realin e Madridit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Clirohet Kaka: vjen goli i pare me Realin e Madridit


Kaka nuk po shenon. Sa kohe duhet pritur qe mesfushori brazilian te kaperceje ankthin e finalizimit? Media spanjole me kete kerkese te paduruar po nervozonte jo pak ish-mesfushorin e Milanit. Por me ne fund dhe goli clirues per Kakan ka ardhur: ne fitoren 2:0 me Villareal ne El Madrigal te merkuren ne mbremje, ku Kristiano Ronaldo shenonte perseri shume shpejt pas 100 sekondash loje. Goli per Kakan ka ardhur pas nje 11-met[rsh qe krijoi dhe polemika, por mesfushori brazilian dhe pse eshte kontestuar nga tifozet e Villarealit ka shenuar me shume qetesi. “Jam shume i lumtur qe shenova golin e pare zyrtar me bluzen e bardhe te Realit te Madridit, deklaroi Kaka. Por nderkohe jam i lumtur dhe me fitoren e skuadren. Megjithate ende ka vend per permiresime te tjera ne lojen tone. Kater fitoret radhazi forcojne besimin e skuadres”. Real Madrid ecen ne nje linje e Barcelonen…te tjeret kane filluar te mbesin pas. Ndoshta goli i pare per Kakan dhe pse me 11-metersh hap rrugen per finalizime te tjera. A nuk ndodhi keshtu dhe me Kristianon Ronaldon? Clirohet Kaka: vjen goli i pare me Realin e Madridit

Kaka nuk po shenon. Sa kohe duhet pritur qe mesfushori brazilian te kaperceje ankthin e finalizimit? Media spanjole me kete kerkese te paduruar po nervozonte jo pak ish-mesfushorin e Milanit. Por me ne fund dhe goli clirues per Kakan ka ardhur: ne fitoren 2:0 me Villareal ne El Madrigal te merkuren ne mbremje, ku Kristiano Ronaldo shenonte perseri shume shpejt pas 100 sekondash loje. Goli per Kakan ka ardhur pas nje 11-met[rsh qe krijoi dhe polemika, por mesfushori brazilian dhe pse eshte kontestuar nga tifozet e Villarealit ka shenuar me shume qetesi. “Jam shume i lumtur qe shenova golin e pare zyrtar me bluzen e bardhe te Realit te Madridit, deklaroi Kaka. Por nderkohe jam i lumtur dhe me fitoren e skuadren. Megjithate ende ka vend per permiresime te tjera ne lojen tone. Kater fitoret radhazi forcojne besimin e skuadres”. Real Madrid ecen ne nje linje e Barcelonen…te tjeret kane filluar te mbesin pas. Ndoshta goli i pare per Kakan dhe pse me 11-metersh hap rrugen per finalizime te tjera. A nuk ndodhi keshtu dhe me Kristianon Ronaldon? Nje 11-metersh i sukseshem ne diten e pare te sezonit, ne fitoren 3:2 te Realit te Madridit me Deportivo la Korunen, per te ardhur dhe kater te tjere. Kristiano Ronaldo, Mesi dhe David Villa pas kater javesh te liges se pare spanjole jane shenuesit me te mire me pese gola.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi