“Kapelo do te permbush misionin e tij”

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

“Kapelo do te permbush misionin e tij”


Shefi ekzekutiv i federates angleze, Jan Uatmor ka besimin e madh se tekniku Kapelo do te permbush misionin e tij te skuadra e “Tre luaneve”. Njeriu qe udhehoqi Angline ne finalet e kupes se botes-2010, ne Afiken e Jugut ka dhe tre vjet ne kontraten qe ka nenshkruar, nderkohe qe kujtojme se vete Kapelo pak dite me pare deklaroi se “drejtimi i kombetares angleze do te jete puna ime e fundit si teknik”. Disa zera spekullative po qarkullojne se fundi: 63-vjecari Kapelo mund te largohet nga drejtimi i Anglise, ne perfundim te finaleve te kupes se botes-2010. Por Uatmor nuk beson per kete hipoteze spekullative. “Kontrata e Fabio Kapelos, ne drejtimin e Anglise, perfundon me 2012 dhe asgje publike apo private nuk eshte zbuluar lidhur me nje shkurtim te kesaj marreveshjeje te nenshrkuar, deklaroi ne median britanike, Uatmor. Cdo gje qe Kapelo bisedon, cdo gje qe ai ben, menyra e te jetuarit e jetes se tij apo profesionalizimi i larte ne pune, te gjitha keto do te vazhdojne dhe ne tre vjetet e ardhshem.
avatar
mendy
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 1062
Registration date : 19/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi