Intel debuton çipat mobil Nehalem

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Intel debuton çipat mobil Nehalem
Intel ka shpalosur dy procesorë të bazuar në Nehalem për tregun e pajisjeve mobile. Sipas Dadi Perlmutter, çipat që më parë janë emërtuar si ‘Clarksfield’, ofrojnë përvojën më të mirë të mundshme në laptop për lojëra të nivelit të lartë, aplikacione digjitale dhe softuer me detyra të shumta.


_________________
avatar
donbeco
Admin
Admin

Numri i postimeve : 588
Age : 24
Location : alone in my world
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi