Nuk ka pëllumba mbi Pekin më 1 tetor

Shko poshtë

27092009

Mesazh 

Nuk ka pëllumba mbi Pekin më 1 tetor

Më 1 tetor pëllumbat në kryeqytetin kinez nuk guxojnë të janë jashtë kafazeve të tyre në mënyrë që të mos pengojnë shënimin e 60-vjetorit të regjimit komunist, shkruajnë mediat botërore.

Mbi 30.000 shtëpi në Pekin të cilat kultivojnë mbi një milion pëllumba kanë pranuar njoftimin nga shërbimet e shtetit se shpezëve të tyre u ndalohet fluturimi deri më 2 tetor. Në të kundërtën, ata janë kërcënuar me gjoba me para ose me dorëzimin e shpezëve të tyre tek shërbimet veterinare.

Revista e parë ushtarake në dhjetë vitet e fundit, në të cilën do të marrin pjesë më së paku 100.000 njerëz dhe fishekzjarrë të shumtë, do të shënojnë 60-vjetorin e Republikës Popullore të Kinës.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 25
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi