Ferguson admiron Dzekon

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28092009

Mesazh 

Ferguson admiron Dzekon

Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë para ndeshjes së kësaj jave të Ligës së Kampionëve përballë kampionit të Bundesligës, se ai ka një admirim për sulmuesin e Wolfsburg, Edin Dzeko.

“Ata janë një ekip i fuqishëm fizikisht. Sulmuesi i tyre Edin Dzeko shënoi shumë gola sezonin e kaluar dhe tërhoqi vëmendjen e shumë klubeve. Ai është shumë frytdhënës. Ndërsa rekordi i tyre në shtëpi është fantastik”, ka thënë Ferguson.

“Por ka qenë befasi kur ata e fituan Bundesligën. Në Ligën e Kampionëve pritni më shumë të përballeni me Bayern Munich veçanërisht, ose me Werder Bremen ose Schalke nga ekipet gjermane. Andaj kjo është një takim interesant dhe një sfidë e re për ne”, ka shtuar skocezi.

_________________
avatar
floroS
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 1981
Age : 24
Location : Milkyway
Registration date : 12/03/2009

http://htttp://youtube.com/floros93

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi