Maxwell: Interi sërish është favorit për skudeton

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

28092009

Mesazh 

Maxwell: Interi sërish është favorit për skudeton


Mbrojtësi braziliani Maxwell thotë se ish-klubi i tij, Inter, sërish do ta fitojë kampionatin italian.

Maxwell verën e kaluar kaloi nga Interi në Barcelona, por pranon se nerazurët ende janë në zemrën e tij dhe ai i përcjell ndeshjet e ish-klubit të tij.

“Dalë ngadalë po përshtatem në Spanjë dhe familja ime ndjehet mirë. Kam një klub fantastik dhe me kalimin e kohës përshtatem me lojën e Pep Guardiolas, por është normale kjo fazë e përshtatjes”, ka thënë Maxwell.

Sa i takon Interit, braziliani thotë: “Ekipi ka lojtarë fantastik, të cilët mund ta vazhdojnë ciklin e fitoreve. Unë them se Interi mbetet favoriti kryesor për skudeton”.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi