Ibra: Danimarka nuk është Barcelona

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

07102009

Mesazh 

Ibra: Danimarka nuk është Barcelona


Zlatan Ibrahimovic thotë se Danimarka nuk është aq e mirë që të luajë me sistemin e lojës së Barcelonës.

Sulmuesi i Barcelonës mendon se përfaqësuesja e tij do ta fitojë ndeshjen e rëndësishme kualifikuese për t’u barazuar me pikë me liderin e Grupit 1.

“Unë luaj për Barcelonën, ndërsa Danimarka nuk është Barcelona. (Te Barcelona) ne jemi të fortë dhe të kompletuar si ekip. (Danimarka) luan me sistemin 4-3-3 ndryshe nga ne dhe luajnë mirë”.

“Mirëpo ata nuk i kanë lojtarët e vërtetë për atë sistem loje, për të cilin nevojiten 11 lojtarë me teknikë të mirë. Unë e admiroj trajnerin Morten Olsen që mundohet të luajë ashtu”, ka thënë Ibracadabra.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi