Moggi: Kontrata e re për Tottin, çmim për arritje jetësore

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

07102009

Mesazh 

Moggi: Kontrata e re për Tottin, çmim për arritje jetësore


Ish-drejtori sportiv i Juventusit, Luciano Moggi, thotë se kontrata e re luksoze për Francesco Tottin është rrezik për Romën, por ai është i mendimit që kapiteni meriton të shpërblehet për punën e tij që ka bërë për këtë klub.

“Ai është simboli i Romës. Do të ishte një kontratë e gjatë dhe e dëmshme, por njëkohësisht një çmim për arritje jetësore”, ka thënë Moggi për “Sportitalia”.

Bisedimet për kontratën e Tottit kanë ngecur duke llogaritur problemet financiare të Romës dhe lëndimet e shpeshta të lojtarit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi