Reali planifikon 30 milionë funte për Gerrard

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Reali planifikon 30 milionë funte për Gerrard


Mediat angleze shkruajnë se Reali i Madridit është i gatshëm të provojë qëndrueshmërinë e Liverpoolit duke bërë ofertë për kapitenin e klubit, Steven Gerrard.
Sipas The Sun, presidenti i Realit, Florentino Perez, do të dërgojë një ofertë në vlerën e 30 milionë funteve për kapitenin e të kuqve.

“Nuk është sekret se Gerrard është një lojtar të cilin Perez dhe drejtori teknik Jorge Valdano e admirojnë. Ka një listë të ngushtë për sezonin e ardhshëm dhe Gerrard është një prej tyre”, ka thënë një burim nga Madridi.

Perez tashmë ka dëmtuar ekipin e trajnerit Rafael Benitez, pasi ia morri njërin prej mesfushorëve më të mirë, Xabi Alonson, për një shumë prej 28.8 milionë funte.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi