Nice turpëron Lyonin

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

24102009

Mesazh 

Nice turpëron Lyonin


Skuadra e Lyonit është mposhtur si mysafir i Nice, humbje e cila i ka kushtuar me zhvendosje në tabelë, nga vendi i parë në të tretin.
Ndeshja e zhvilluar të shtunën mbrëma në Stade du Ray, ndërmjet Nice dhe Lyon, ka përfunduar e fitoren e skuadrës vendase me rezultat prej 4-1.

Serinë e golave e filloi Mamadou Bagayoko në minutën e 16-të, ndërsa pas një autogoli të shënuar nga Remy Vercoutre (39’), vendasit krijuan epërsi të dyfishtë dhe me këtë rezultat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, Nice shënoi edhe dy herë me anë të David Hellebuyck(68’) dhe Loic Remy (75’), për të siguruar fitoren përballë një kundërshtari të vështirë.

Krejt çka bëri Lyoni ishte një gol i nderit i shënuar nga Ederson, gjashtë minuta pa përfunduar koha e rregullt e takimit (84’).

Pas kësaj humbjeje, Lyoni është zhvendosur në pozitën e tretë në tabelë, pasi që pozitën e parë e ka marrë kampioni në fuqi Bordeaux që të shtunën ka shënuar fitore prej 3-0 kundër Le Mans, ndërsa në vend të dytë është pozicionuar Monaco që ka mposhtur Boulognen me rezultat 3-1.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi