inter + 7 pike

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

02112009

Mesazh 

inter + 7 pike

Inter i Mourinhos ka fituar 2-0 ndaj Livornos dhe tashme e sheh veten 7 pike larg vendit te dyte ne klasifikim qe mbahet nga Juventusit.

Nje ndeshje jo shume e mire per Kampionet e Italise, por nje 3 pikesh shume i deshiruar nga tekniku portugez para sfides ne Champions me Dinamo Kiev.

Ne pjesen e pare, Livorno ishte me aktive dhe me e rrezikshme. Por asnje nga rastet e krijuara nuk u finalizua me gol, kjo jo vetem per faj te sulmuesve por edhe per merite te portierit Hulio Sezar.

Futja ne loje e Samuel Eto’o ne pjesen e dyte ndryshoi lojen ne favor te Interit. Kaluan 5 minuta nga fillimi i saj dhe Milito arrin te shenoje golin e avantazhit per zikaltrit, i shtati per te me fanelen e Interit kete sezon.

Ne momentin kur Livorno ishte prane barazimit, Interi shenon serish. Kamerunasi nuk kap dot ritmin e lojes nderkohe qe dyfishimi i rezultatit i ka takuar brazilianit Maikon.

Nderkohe qe Interi eshte shkeputur nga Juve, Sampdoria ka shperdoruar rastin me te mire per t’u ringjitur ne vendin e dyte. Cassano dhe shoket e tij kane barazuar pa gola me Barin, ne nje ndeshje qe u anuluan dy gola per Sampdorian dhe miqte nga Bari humben nje 11 metersh. Roma ka permbysur rezultatin duke fituar 2-1 me Bolonjen, fitore e rendesishme kjo qe vjen pas 3 humbjeve radhazi.
avatar
amir
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 1013
Age : 25
Location : DBD
Registration date : 14/03/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi