Arsenali tonditet nga lëndimi i Van Persiet

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

17112009

Mesazh 

Arsenali tonditet nga lëndimi i Van Persiet


Sulmuesi i Arsenalit, Robin van Persie, mund të qëndrojë jashtë fushe për rreth dy muaj pasi ka lënduar gjurin në barazimin e mbrëmshëm të Holandës ndaj Italisë në Pescara.
Van Persie u zëvendësua pas vetëm një çerek ore lojë, pas një përplasje me Giorgio Chiellini. Trajneri holandez Bert van Marwijk ka thënë se Van Persie ka dëmtuar ligamentet, megjithëse të dhënat e sakta do të publikohet gjatë ditës së sotme.

“Diagnoza e parë është një dëmtim i keq i gjurit. Ne presim rezultatet e rrezeve X nga spitali. Është gjë e tmerrshme për Robin dhe një gjë jo e mirë për Holandën dhe klubin e tij”, ka thënë Van Marwijk.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi