Messi fiton çmimin Onze d’Or

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

17112009

Mesazh 

Messi fiton çmimin Onze d’Or


Trofetë nuk kanë të ndalur për superyllin e Barcelonës, Lionel Messi. Ai i është bashkëngjitur një grupi elitë të futbollit duke fituar çmimin Onze d'Or.
Këtë çmim e ka fituar falë votave të lexuesve të revistës franceze Onze Mondial, të cilët kanë zgjedhur lojtarin më të mirë të viti që luan nëEvropë.

Fituesit e mëparshëm të këtij çmimi janë legjendat e tilla, si Michel Platini, Diego Maradona, Zinedine Zidane dhe Ronaldo.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi