Vazhdon forma e mirë e Chelseat

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Vazhdon forma e mirë e Chelseat


Chelsea ka vazhduar me fitore edhe në javën e 13-të të Ligës Premier duke mposhtur Wolverhampton Wanderers me rezultat prej 4-0.
Serinë e golave e filloi Florent Malouda në minutat e para të ndeshjes (5’), ndërsa Michael Essien me dy golat e tij (12’ dhe 22’) vendosi rezultatin përfundimtar të pjesës së parë, 3-0, në favor të Bluve.

Rezultatin përfundimtar të ndeshjes e vendosi Joe Cole (56’) pas një pasimi të Kalou.

Me këtë fitore, Chelsea përforcohet edhe më shumë në krye të tabelës, duke qenë se Arsenali u mposht nga Sunderlandi, ndërsa Manchester United ende nuk e ka zhvilluar ndeshjen kundër Evertonit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi