Fitore rutinë e Interit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Fitore rutinë e Interit


Pas barazimit kundër Romës, kampioni i Italisë në fuqi, Inter, i është kthyer fitores në Serie A duke e mposhtur Bolognan me rezultat 3-1.
Nerazzurët ishin mysafirë në stadiumin Stadio Dall'Ara nga arritën të nxjerrin tri pikë të plota.

Diego Milito shënoi golin e parë për zikaltrit (22’), por pas vetëm një minute, Marcelo Zalayeta barazoi rezultatin.

Pa përfunduar pjesa e parë (42’), SuperMario Balotelli riktheu avantazhin e mysafirëve, ndërsa në pjesën e dytë (72’) Esteban Cambiasso shoi shpresat e vendasve për barazim duke shënuar golin e tretë.

Me këtë fitore Interi distancohet edhe më shumë në krye të tabelës dhe pret gabimin e Juventusit apo Milanit për t’u ndier edhe më komod në vendin e parë.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi