United në vend të dytë

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

United në vend të dytë


Kampioni në fuqi i Ligës Premier, Manchester United, ka shënuar fitore prej 3-0 kundër Evertonit në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Old Trafford.
Darren Fletcher i kaloi vendasit në epërsi (35’) dhe vendosi rezultatin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, Djajtë e Kuq shënuan edhe dy herë, me anë të Michael Carrick (67’) dhe Luis Antonio Valencia (76’) për të grumbulluar tri pikë të reja.

Pas kësaj fitoreje, United kthehet në vendin e dytë me tri pikë më shumë se Arsenali që të shtunën u mposht nga Sunderlandi.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi