Atletico mposhtet, Sevilla fiton

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Atletico mposhtet, Sevilla fiton


Ka vazhduar forma e dobët e Atletico Madridit edhe në javën e 11-të të La Ligas. Kryeqytetasit janë mposhtur si mysafirë të Deportivo La Corunas me rezultat 2-1.
Edhe pse të parët kaluan në epërsi mysafirët me anë të Sergio Agueros (3’), ata nuk arritën ta ruanin epërsinë, pasi që vendasit përmbysën rezultatin me golat e Colotto (20’) dhe Guardado (90’).

Me rezultat të ngjashëm, Sevilla ka shënuar fitore si mysafir i Tenerifes, duke vazhduar me formën e mirë dhe tashmë është barazuar me pikë me Real Madridin, që po zhvillon ndeshjen kundër Racing Santanderit.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi