Bilbao ndal Barcën, Reali në krye

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Bilbao ndal Barcën, Reali në krye


Blaugranët nuk kanë arritur të nxjerrin më shumë se një pikë në ndeshjen e zhvilluar të shtunën mbrëma në udhëtim te Bilbao.
Takim i zhvilluar në stadiumin San Mames, ndërmjet Athletic Bilbaos dhe Barcelonës, ka përfunduar me rezultat të barabartë prej 1-1.

Kataluansit kaluan të parët në epërsi me golin e Dani Alves të shënuar në minutën e 54.

Vetëm disa minuta pas inkuadrimit në lojë, Gaizka Toquero barazoi rezultatin (63’) pas një pasimi të gjatë me kokë të Llorentes.

Ky barazim e zhvendos Barcelonën në pozitën e dytë me një pikë më pak se Real Madridi, që pas fitores minimale kundër Racing Santanderit ka marrë kreun në La Liga.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi