Mourinho sërish kritik ndaj Balotellit

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Mourinho sërish kritik ndaj Balotellit


Trajneri i Interit, Jose Mourinho, ka shpjeguar se pse ai e zëvendësoi autorin e njërit prej golave, Mario Balotelli, në pjesën e dytë të lojës, në fitoren e Arbëmshme prej 3-1 ndaj Bolognas.
“Ne fituam duke luajtur mirë, pa probleme dhe e merituam rezultatin. Balotelli kishte një pjesë të parë normale, humbi një gol dhe shënoi një tjetër. E zëvendësova në pjesën dytë pasi ai kishte karton”, ka thënë Mourinho.

“Përvoja më mëson se disa lojtarë mund t’i kontrollojnë emocionet kur kanë kartonë, por Mario gjithmonë luan në mënyrën e njëjtë, andaj preferova të mos rrezikoj të luaj me 10 lojtarë”, ka shtuar portugezi.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi