Pellegrini i kënaqur pas fitores ndaj Racing

 :: News.... :: Sport

Shko poshtë

22112009

Mesazh 

Pellegrini i kënaqur pas fitores ndaj Racing






Trajneri i Real Madridit, Manuel Pellegrini, është ndarë i kënaqur me lojën e ekipit të tij në fitoren e mbrëmshme minimale, 1-0, ndaj Racing Santander në Santiago Bernabeu.
Gonzalo Higuain ishte autori i golit të vetëm të fitores, tre pikët e të cilës e pozicionojnë Realin në maje të tabelës së La Liga, për të parën herë këtë sezon.

“Ne goditëm shtyllën dy herë. Jam i kënaqur me tre pikët dhe me sigurinë tonë në mbrojtje. Është gjithmonë vështirë të rikthehesh pas 15 ditësh”.

“Ne patëm një eliminim të vështirë nga Kupa e Mbretit dhe ekipi u përgjigj në mënyrën më të mirë”, ka thënë Pellegrini.
avatar
citti_barca
V.I.P
V.I.P

Numri i postimeve : 427
Registration date : 08/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 :: News.... :: Sport

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi